marzec 2021

Anna Koteja-Kunecka,

tel. 12 663 38 47,
e‑mail: anna.koteja@uj.edu.pl

ogłasza nabór wniosków w ramach prestiżowego konkursu ERC Consolidator Grant w ramach programu Horyzont Europa (identyfikator konkursu: ERC-2021-COG).

Cel konkursu:

Granty ERC Consolidator Grant mają na celu wsparcie wybitnych i doświadczonych naukowców, którzy chcą umocnić swoją niezależność naukową, poprzez stworzenie lub rozwinięcie własnego zespołu badawczego. Program przeznaczony jest dla naukowców, którzy mają potencjał, by stać się w pełni samodzielnymi badaczami, rozwinąć karierę naukową na poziomie europejskim, a ich ambitne projekty będą miały przełomowy charakter.

Warunki i zasady aplikowania:

• O grant mogą starać się naukowcy, którzy swój pierwszy stopień doktora uzyskali pomiędzy
    1 stycznia 2009 r. a 31 grudnia 2013 r., włącznie (możliwe są przedłużenia, zgodnie z zasadami określonymi w Programie Pracy).
  • KE oczekuje, że kandydaci będą mogli wykazać się kilkoma znaczącymi publikacjami, w których są głównym autorem lub które opublikowali bez udziału swojego promotora.
  • Kandydaci powinni być w stanie wykazać się osiągnięciami w zakresie swojej dziedziny badawczej, w tym:
    • istotnymi publikacjami (w charakterze głównego autora) w znaczących, międzynarodowych, multidyscyplinarnych lub specjalistycznych czasopismach naukowych;
    • patentami;
    • wystąpieniami na uznanych międzynarodowych konferencjach naukowych;
    • uzyskane nagrody, wyróżnienia itd.
  • Projekt może być realizowany w dowolnej instytucji, ale musi się ona znajdować w kraju członkowskim UE lub stowarzyszonym z programem Horyzont Europa.
  • Projekty mogą dotyczyć wszystkich dyscyplin naukowych. Tematykę projektu określają sami wnioskodawcy.
  • Wysoko cenione będą projekty o dużym stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników.
  • Poziom dofinansowania projektu wynosi 100%.
  • Maksymalna kwota dofinansowania dla projektu wynosi 2 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 3 mln euro) dla projektów trwających do 5 lat.
  • Koszty pośrednie stanowią 25% kosztów bezpośrednich z wyłączeniem kosztów podwykonawstwa.

Forma składania wniosków:

• Wnioski składa się jedynie drogą elektroniczną, poprzez portal Funding & tender opportunities (ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/home).
  • Osoby aplikujące w konkursie zobowiązane są wskazać w portalu Funding & tender opportunities opiekuna konkursu w CAWP jako osobę do kontaktu z ramienia UJ.

Zachęcam do skorzystania z Programu wsparcia dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego aplikujących o granty ERC. Informacje o Programie dostępne są na stronie CAWP: cawp.uj.edu.pl/wsparcie-dla-naukowcow/erc

Termin składania wniosków:

Nabór wniosków trwa do 20 kwietnia 2021 r. do godz. 17.00.

Regulacje wewnętrzne UJ

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych proszę o złożenie:

• do dnia 6 kwietnia 2021 r.:
  • poprzez Strefę Projektów UJ: Formularza zgłoszenia projektu badawczego
    i Formularza oceny kwalifikowalności podatku VAT
    , dostępnego na stronie https://strefaprojektow.uj.edu.pl/. Instrukcja wypełniania formularzy dostępna jest na stronie: https://cawp.uj.edu.pl/strefaprojektow
  • roboczej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CAWP),
  • do dnia 20 kwietnia 2021 r. ostatecznej złożonej wersji wniosku (wersja elektroniczna
    w postaci pliku PDF).

Warunkiem złożenia wniosku jest całkowita akceptacja Formularza zgłoszenia projektu.

W trosce o jakość składanych projektów, szczególnie pod względem spełniania wymogów formalnych, zachęcam Państwa do konsultowania wniosków i przekazywania dokumentów do CAWP we wcześniejszych niż wymienione powyżej terminach.

W przypadku pytań lub wątpliwości w zakresie przygotowania wniosku zachęcam do kontaktu
z opiekunem konkursu w CAWP: