marzec 2021

tel. 12 663 38 46,
e‑mail: sebastian.bak@uj.edu.pl

Opis konkursu:

Konkurs na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej. O finansowanie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 3 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 2 krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.

Konkurs obejmuje następujące tematy z zakresu nauk o materiałach i inżynierii materiałowej:

1. Modelling for materials engineering, processing, properties and durability;
  2. Innovative surfaces, coatings and interfaces;
  3. High performance composites;
  4. Functional materials;
  5. New strategies for advanced material-based technologies for health applications;
  6. Materials for additive manufacturing.

Priorytet przekrojowy: badania nad przyszłymi bateriami

W konkursie weźmie udział 45 krajowych i regionalnych organizacji finansujących, a łączny budżet konkursu wyniesie około 57 milionów euro, wliczając dofinansowanie Komisji Europejskiej.

Kraje uczestniczące w konkursie: Austria, Belgia, Brazylia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Islandia, Izrael, Kanada, Korea, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tajwan, Turcja, Węgry.

Termin składania wnisków:

• poziom międzynarodowy (dwuetapowy):
    • 1 etap: 15 czerwca 2021 r. (12:00 CET) - termin składania wniosków wstępnych tzw. pre-proposals

UWAGA: na etapie składania wniosków wstępnych, polscy wnioskodawcy nie składają do NCN żadnych dokumentów;

• 2 etap: 17 listopada 2021 r. (12:00 CET) - termin składania wniosków pełnych tzw. full proposals

• poziom krajowy (jednoetapowy)
    • 24 listopada 2021 r. (16:00 CET) - termin złożenia wniosków krajowych NCN UNISONO przez polskie zespoły badawcze.

Przygotowanie przez polski zespół badawczy wniosku krajowego dot. polskiej części projektu, który należy złożyć do NCN w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF w terminie do 7 dni po upływie terminu składania wniosków wspólnych pełnych na poziomie międzynarodowym. Wnioski krajowe składane są dopiero na etapie full proposal. Instrukcja składania wniosków krajowych w systemie OSF/ZSUN jest dostępna tutaj.

Ogłoszenie na stronie NCN

Kontakt NCN: