ERC ogłosiło terminy naborów na Starting, Consolidator i Advanced Grant

ERC ogłosiło terminy naborów na Starting, Consolidator  i Advanced Grant

Komisja Europejska przyjęła dziś Program Pracy na 2021 r., przygotowany przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych. Jest to zarazem pierwszy program zatwierdzony w ramach programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji na lata 2021-2027 (Horizon Europe).

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) przeznaczyła 1,9 mld euro, aby umożliwić około 1 000 najlepszych naukowców prowadzenie pionierskich badań. Podobnie jak w poprzednich latach, większość środków (66 proc.) przeznaczono dla naukowców i badaczy na wczesnym i średnim etapie kariery. Finansowanie zapewni również miejsca pracy dla około 6 860 naukowców z tytułem doktora, doktorantów i innych pracowników naukowych zatrudnionych w zespołach finansowanych przez ERC.

Szczegółowy harmonogram:

ERC

Program Pracy

Logo komisji Europejskiej

Lista FAQ dotyczących udziału Wielkiej Brytanii w Horyzoncie Europa

Materiały szkoleniowe - SONATINA 5

logo Maestro NCN

Wprowadzenie nowego warunku w przypadku ponownego złożenia wniosku w konkursie MAESTRO

[zakończony] Dyplomacja publiczna 2021