Zasady dostarczania do NCN raportów rocznych za 2020 r.

oraz innych dokumentów dot. realizowanych projektów badawczych

Narodowe Centrum Nauki przypomina, że termin na złożenie raportów rocznych z realizacji projektów badawczych oraz staży po uzyskaniu stopnia naukowego doktora w roku 2020 upływa w dniu 31 marca 2021 r. W związku z nadal istniejącym w Polsce stanem epidemii i związanymi z tym ograniczeniami zwracamy się z prośbą o przesyłanie wszelkiej korespondencji drogą elektroniczną.

Informujemy, że preferowaną formą dokumentacji (raportów rocznych, aneksów i innych dokumentów) dotyczącej umów na realizację i finansowanie projektów badawczych, staży po uzyskaniu stopnia naukowego doktora, stypendiów doktorskich, działań naukowych jest dokumentacja opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym właściwych osób i przesłana na adres ESP Centrum (/ncn/SkrytkaESP).

W przypadku braku możliwości podpisania dokumentacji, o której mowa powyżej, kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez kierownika projektu możliwe jest podpisanie dokumentu odręcznie przez kierownika projektu i  przesłanie do Centrum na adres ESP Centrum skanu tego dokumentu podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby reprezentujące podmiot. Oryginał dokumentu podpisanego odręcznie przez kierownika projektu powinien być przechowywany w podmiocie.

Powyższe zasady dotyczą umów na realizację i finansowanie projektów badawczych, staży po uzyskaniu stopnia naukowego doktora oraz stypendiów doktorskich, w których zapisy wymagają przesyłania dokumentów w formie pisemnej (papierowej).

Dokumenty dotyczące umów na realizację i finansowanie projektów badawczych, stypendiów doktorskich, działań naukowych, w których zapisy wymagają przesyłania dokumentów w formie elektronicznej muszą być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym właściwych osób i przesłane na adres ESP Centrum.

Powyższe uprawnienie wynika z pisma Dyrektora Narodowego Centrum Nauki, które jest dostępne tutaj.

Oferty grantów i stypendiów dla doktorantów i pracowników nauki
Horizon Europa logo
Rusza program Horyzont Europa
Webinarium: Granty ERC - wszystko co powinieneś wiedzieć o przygotowaniu wniosku