TYDZIEŃ OTWARTEGO DOSTĘPU 19 - 25 PAŹDZIERNIKA 2020

Biblioteka Jagiellońska w ramach Tygodnia Otwartego Dostępu przygotowała szereg otwartych webinariów oraz krótkie filmy edukacyjne, przybliżające ideę otwartego dostępu.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o sposobach wyszukiwania w internecie materiałów na wolnych licencjach, prawnych aspektach funkcjonowania otwartej nauki, czy zarządzaniu danymi badawczymi. Przybliżone zostaną również informacje o projekcie realizowanym przez Repozytorium Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego celem jest między innymi szerokie rozpowszechnianie publikacji pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego w otwartym dostępie, także wśród osób z niepełnosprawnością wzrokową.

Zachęcamy do udziału!

Spotkania online:
19.10 – wykłady związane z tematyką publikowania w otwartym dostępie, prawnymi aspektami Open Access / dr Leszek Szafrański, dr hab. Michał Wyrwiński, godz. 11:30

20.10 – Otwarty, ale czy dostępny? O dostępności dla osób z niepełnosprawnościami słów kilka / Katarzyna Pyryt, Małgorzata, Perdeus-Białek, godz. 11:00-12:30

Szczegóły wydarzenia na stronach:

Otwarta Nauka na UJ: pod.uj.edu.pl

Biblioteka Jagiellońska: bj.uj.edu.pl

Repozytorium UJ: ruj.uj.edu.pl

Facebook Biblioteki Jagiellońskiej: www.facebook.com/BibliotekaJagiellonska

źródło: strona OTWARTA NAUKA

Logo komisji Europejskiej

Lista FAQ dotyczących udziału Wielkiej Brytanii w Horyzoncie Europa