Ogłoszono tematy kolejnego konkursu sieci CHIST-ERA

Opiekun konkursu w CAWP:

Sebastian Bąk,
tel. 12 663 38 46,
e‑mail: sebastian.bak@uj.edu.pl

W drugiej połowie 2020 r. sieć CHIST-ERA (European Coordinated Research on Long-term ICT and ICT-based Scientific and Technological Challenges) planuje ogłosić konkurs na projekty badawcze w ramach dwóch obszarów tematycznych:

• Advanced Brain-Computer Interfaces for Novel Interactions;
  • Towards Sustainable ICT.

Przewidywany termin składania wniosków: 15 lutego 2021 r.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest w drugiej połowie 2021 r.

Jednocześnie sieć CHIST-ERA zaprasza zainteresowanych naukowców do współpracy nad przygotowaniem konkursu oraz udziału w CHIST-ERA Conference 2020, która odbędzie się w trybie online w dniach 29-30 września oraz 1 października 2020 r. Wydarzenie ma na celu wspólne wypracowanie szczegółowych zagadnień konkursu, dyskusję z ekspertami oraz stworzenie przestrzeni do nawiązania współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

W dniach 29-30 września uczestnicy zajmą się analizą i uszczegółowieniem tematów konkursu CHIST-ERA Call 2020, natomiast w dniu 1 października zaplanowano wspólną dyskusję pomiędzy członkami sieci i naukowcami na temat potencjalnego, dodatkowego konkursu sieci CHIST-ERA poświęconego w całości tematyce Open Science.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie sieci CHIST-ERA.