grudzień 2019

20191205

[Komunikat] Marie Skłodowska-Curie Research and Innovation Staff Exchange (RISE)

Data: 05.12.2019 - 28.04.2020

Komisja Europejska ogłosiła konkurs w ramach programu Horyzont 2020

Opiekunowie konkursu w CAWP:

Katarzyna Kubica-Oroń
tel. 12 663 30 33,
e‑mail: katarzyna.kubica-oron@uj.edu.pl

Instytucja ogłaszająca konkurs:

Komisja Europejska

Cel konkursu:

Projekty badawczo-innowacyjne polegające przede wszystkim na wymianie pracowników pomiędzy uczestniczącymi w projekcie instytucjami. Wymiana ma służyć zacieśnianiu współpracy międzynarodowej i/lub międzysektorowej pomiędzy instytucjami z krajów UE, stowarzyszonych z Programem Horyzont 2020 oraz pozostałych krajów (tzw. krajów trzecich).

Działanie jest otwarte dla pracowników instytucji biorących udział w projekcie na każdym etapie
i stopniu kariery – od początkujących do doświadczonych naukowców – a także dla kadry zarządzającej, pracowników administracyjnych i technicznych. Projekty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin nauki.

Termin składania wniosków:

28 kwietnia 2020 r.

Proszę o zapoznanie się z informacjami związanymi z przygotowaniem wniosków oraz zwrócenie uwagi na:

• Zasady doboru instytucji biorących udział w projekcie:
    • program przeznaczony jest dla instytucji z sektora akademickiego i pozaakademickiego;
    • projektu musi być realizowany przez co najmniej 3 organizacje z 3 różnych krajów, z których co najmniej 2 muszą być krajami UE lub krajami stowarzyszonymi z H2020;
    • wymiana pracowników może mieć charakter:
      • europejskiej współpracy międzysektorowej,
      • współpracy z krajami trzecimi (bez względu na sektor),
      • połączenia obu powyższych typów;
    • listę krajów trzecich, z których mogą pochodzić instytucje ubiegające się o finansowanie https://ec.europa.eu/research/participants/data/ref/h2020/other/wp/2018-2020/annexes/h2020-wp1820-annex-a-countries-rules_en.pdf;
  • Zasady finansowania projektu:
    • maksymalny poziom dofinansowania wynosi 100%;
    • koszty oddelegowania pracownika wynoszą 2100 EUR/osobomiesiąc – przeznaczone są na pokrycie kosztów podróży, hotelu i utrzymania; nie mogą one pokrywać wynagrodzeń oddelegowanego pracownika, które to powinny być płacone przez jednostkę macierzystą;
    • koszty instytucjonalne wynoszą 2 500 EUR/osobomiesiąc, w tym:
      • koszty badań, szkoleń, udziału w konferencjach: 1 800 EUR/osobomiesiąc,
      • koszty zarządzania projektem oraz koszty pośrednie: 700 EUR/osobomiesiąc;
  • Wymogi formalne projektu:
    • maksymalny czas trwania projektu może wynosić 48 miesięcy,
    • oddelegowania pracownika mogą trwać od 1 do 12 miesięcy.

Regulacje wewnętrzne UJ:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 11 lipca 2016 r. w sprawie Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w UJ projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych ustalam następujące terminy składania dokumentów:

• do dnia 13 kwietnia 2020 r. należy przesłać opiekunowi konkursu w CAWP:
    • wydrukowany i podpisany formularz zgłoszenia projektu badawczego badawczego i Formularz kwalifikowalności VAT, stanowiących odpowiednio załączniki nr 2a i 3 do ww. Regulaminu dostępnych na stronie www.cawp.uj.edu.pl zakładka „Projekty” --> „Dla wnioskujących” --> „Zasady przygotowywania projektów w UJ” lub zakładka „Otwarte konkursy” --> „Konkursy Komisji Europejskiej”
    • roboczą wersję wniosku - wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CAWP, warunkiem złożenia wniosku jest akceptacja kierownika jednostki UJ oraz Kwestora UJ na Formularzu zgłoszenia projektu badawczego;
  • do dnia 22 kwietnia 2020 r. ostatecznej wersji wniosku - wersja elektroniczna w postaci pliku PDF

W trosce o jakość składanych projektów, szczególnie pod względem spełniania wymogów formalnych, zachęcam Państwa do konsultowania wniosków i  przekazywania dokumentów do CAWP we wcześniejszych niż wymienione powyżej terminach.

Komunikat Rektora

Formularz zgłoszenia projektu badawczego (WINDOWSMACLINUX)

Work Programme

Informacje o konkursie