luty 2020

[komunikat] Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri [zakończony]

Data: 26.02.2020 - 23.03.2020
[komunikat] Centra Doskonałości Naukowej Dioscuri [zakończony]

NCN zachęca do zgłaszania ofert na utworzenie Centrów

Instytucja ogłaszająca:

Narodowe Centrum Nauki

Opis konkursu:

Konkurs zakłada utworzenie Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri w Polsce we wszystkich dziedzinach nauki. Pracy Centrów towarzyszyć będą partnerzy z niemieckich uczelni lub instytucji badawczych, w celu wzmocnienia wymiany naukowej między Polską a Niemcami. Partnerzy będą promować rozwój strukturalny Centrów i ich integrację w międzynarodowych sieciach naukowych.  Każde Centrum Dioscuri może podjąć decyzję o rozszerzeniu tego narzędzia partnerstwa
i przekształceniu go w Radę Doradczą.

Opiekun konkursu w CAWP:

Patrycja Bień,
tel. 12 663 30 01,
e-mail: patrycja.bien@uj.edu.pl

Konkurs skierowany jest do wybitnych naukowców ze stopniem naukowym doktora, uzyskanym nie później niż 15 lat przed upływem terminu składnia wniosków, którzy wykazali się mobilnością międzynarodową w trakcie swojej kariery naukowej. Naukowcy będą składać wspólny wniosek wraz z polską instytucją naukową pod warunkiem, że nie byli w niej zatrudnieni na umowę o pracę w ciągu 2 ostatnich lat przed upływem terminu składania wniosku. Naukowcy będą również współpracować z partnerem z niemieckiej uczelni lub instytucji badawczej.

Każdy laureat konkursu pokieruje utworzonym przez siebie Centrum Dioscuri, w którym będzie prowadzić nowatorskie badania naukowe na najwyższym światowym poziomie. W obecnej edycji konkursu ustanowione zostaną maksymalnie cztery Centra Dioscuri w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, nauk o życiu oraz nauk przyrodniczych i technologii.

Termin składania zgłoszeń:

do 23 marca 2020 r.

Forma i sposób składania zgłoszeń:

Wnioski do programu składające się z:

• formularza wniosku (wersja on-line),
  • dokumentów aplikacyjnych zarówno dla naukowca, jak i partnera z Niemiec: (życiorys – maksymalnie 2 strony A4; wykaz publikacji; wykaz wykładów/ odczytów; pięć najważniejszych publikacji),
  • uzasadnienie dla wyboru Polskiej Instytucji Przyjmującej (maksymalnie 1 strona A4),
  • uzasadnienie dla wyboru Partnera z Niemiec (maksymalnie 1 strona A4),
  • krótkiej koncepcji działania Centrum Dioskuri (maksymalnie 5 stron A4),
  • długiej koncepcji działania Centrum Dioskuri (maksymalnie 15 stron A4),
  • skanu trzech podpisanych załączników (oświadczenie wnioskodawcy, deklaracja Polskiej Instytucji Przyjmującej oraz list intencyjny partnera z Niemiec), należy złożyć:

- w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony: https://lotus2.gwdg.de/mpg/mmgv/dioscuri/dioscuri_2020.nsf/homepage

Dodatkowo, oryginały trzech podpisanych załączników należy dostarczyć na adres:

Max-Planck-Gesellschaft

Attention Dr Steffi Heinecke

Hofgartenstraße 8, D – 80539 München

Regulacje wewnętrzne UJ:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych jednostki UJ zainteresowane udziałem w konkursie proszę o złożenie w CAWP:

• do dnia 16 marca 2020 r. – roboczej wersji zgłoszenia (dane wymagane w formularzu wniosku i wszystkie załączniki) w formie elektronicznej, przesłanej na adres e-mail opiekuna konkursu w CAWP,
  • do dnia 18 marca 2020 r.: – przekazanie do opiekuna konkursu w CAWP:
    • ostatecznej wersji zgłoszenia w tym:
      • oświadczenia wnioskodawcy oraz listu intencyjnego partnera z Niemiec (kopie),

• deklaracji Polskiej Instytucji Przyjmującej – podpisanej własnoręcznie przez kierownika jednostki UJ,

• wydrukowanego i podpisanego formularza zgłoszenia projektu badawczego wraz z formularzem oceny kwalifikowalności podatku VAT w projekcie, stanowiących odpowiednio załączniki nr 2a i 3 do ww. Regulaminu, dostępnych na stronie CAWP: www.cawp.uj.edu.pl zakładka „Projekty” --> „Dla wnioskujących” --> „Zasady przygotowania projektów w UJ” - dokumenty ze skanem podpisu wnioskującego naukowca i własnoręcznym podpisem Kierownika jednostki UJ (Dziekan lub odpowiednio do specyfiki jednostki).

Zwracam uwagę, że złożenie wniosku w wersji elektronicznej za pomocą strony online jest operacją nieodwracalną, uniemożliwiającą wprowadzenie późniejszych zmian oraz wygenerowanie do pliku wniosku złożonego. W związku z powyższym, proszę przed wysłaniem wniosku o przygotowanie odpowiednich danych, które muszą być również dostarczone do CAWP.

Deklaracja Polskiej Instytucji Przyjmującej zostanie udostępniona wnioskującemu naukowcowi (skan) w celu załączenia do wniosku w wersji elektronicznej oraz wysłana w wersji papierowej przez CAWP do Max-Planck-Gesellschaft.

Za wysłanie wniosku poprzez stronę internetową oraz wysłanie oświadczenia wnioskodawcy i listu intencyjnego partnera z Niemiec w wersji papierowej odpowiada wnioskujący naukowiec.

Komunikat Rektora

NCN