luty 2020

Nagrody Prezesa Rady Ministrów w XXVII edycji konkursu [zakończony]

Data: 21.02.2020 - 30.04.2020
Nagrody Prezesa Rady Ministrów w XXVII edycji konkursu [zakończony]

Kancelaria PRM opublikowała informacje o naborze wniosków

Instytucja ogłaszająca:

Prezes Rady Ministrów

Przedmiot konkursu:

Nagroda Prezesa Rady Ministrów

Nagrody przyznawane są za:

• wyróżniającą się rozprawę doktorską lub za wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego osobie, której stopień doktora lub stopień doktora habilitowanego został nadany w roku poprzedzającym rok przyznania nagrody,
  • osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej, lub działalności wdrożeniowej osobie, która uzyskała te osiągnięcia w okresie zatrudnienia w podmiocie, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, lub w zagranicznej uczelni lub instytucji naukowej. Nagroda za osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej, lub działalności wdrożeniowej może zostać przyznana indywidualnie albo zespołowo.

Zasady wnioskowania i przyznawania nagród określone są w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 maja 2019 r. (Dz.U. z 2019 r., nr 976) w sprawie kryteriów i trybu przyznawania nagród Prezesa Rady Ministrów oraz wzoru wniosku o ich przyznanie.

Szczegółowe warunki konkursu w tym formularze wniosków dostępne są na stronach:

Proszę o zapoznanie się z informacjami związanymi z przygotowaniem wniosków:

• Wniosek o przyznanie nagród w każdej z kategorii składa w imieniu uczelni Rektor, po uzyskaniu zgody Senatu uczelni.
  • Rektor może zgłosić jednego kandydata w danej dyscyplinie naukowej do każdej z nagród (za wyróżniającą się rozprawę doktorską lub za wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego) oraz jednego kandydata do nagrody za osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej, lub działalności wdrożeniowej.
  • Rekomendację może sporządzić osoba, która nie jest zatrudniona w Uniwersytecie Jagiellońskim, nie pozostaje z kandydatem do nagrody w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który może budzić uzasadnione wątpliwości co do jej bezstronności, oraz posiada co najmniej stopień doktora habilitowanego.

Termin składania wniosków: 30 kwietnia 2020 r.

Regulacje wewnętrzne UJ:

Ze względu na wymogi formalne Jednostki UJ zainteresowane konkursem proszę o zgłoszenie jednego kandydata w danej dyscyplinie naukowej do każdej z nagród (za wyróżniającą się rozprawę doktorską lub za wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego) oraz jednego kandydata do nagrody za osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej z jednostki UJ.

W przypadku zgłoszenia większej liczby kandydatów do nagród za wyróżniającą się rozprawę doktorską lub za wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora habilitowanego z danej dyscypliny naukowej oraz za osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, w tym twórczości artystycznej lub działalności wdrożeniowej, decyzje o wyborze jednego kandydata podejmuje Rektor po zasięgnięciu opinii Senackiej Komisji ds. Odznaczeń i Nagród oraz Senatu.

W związku z powyższym proszę o przekazanie zgłoszeń kandydatów do nagród w jednym egzemplarzu wniosku o nagrodę Prezesa Rady Ministrów z uzasadnieniem w formie papierowej podpisanej przez Kierownika jednostki UJ (Dziekana Wydziału lub stosownie do specyfiki jednostki) oraz kompletu dokumentów w wersji elektronicznej nagranych na płytę CD do dnia 11 marca 2020 r.

Za kompletność zgłoszenia odpowiada jednostka UJ wnioskująca o nagrody.

W przypadku pytań lub wątpliwości w zakresie przygotowania wniosku proszę o kontakt z opiekunem konkursu w CAWP, p. Anną Drabik, anna.gugulska@uj.edu.pl, tel. 12 663 38 87.

Dokumenty w wersji papierowej i elektronicznej przyjmowane będą w sekretariacie Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów (ul. Czapskich 4, I piętro, pokój 103).

Komunikat Rektora

BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania nagród Prezesa Rady Ministrów oraz wzoru wniosku o ich przyznanie

Wniosek o przyznanie nagrody - załącznik do rozporządzenia