Nagroda im. Artura Rojszczaka

Klubu Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, ogłasza już po raz piętnasty konkursie o nagrodę im. Artura Rojszczaka.

Nagroda jest przeznaczona dla młodych uczonych wyróżniających się nie tylko dorobkiem naukowym, ale przede wszystkim humanistyczną postawą i umiejętnością przekraczania barier wąskich specjalizacji.

Nagroda przyznawana jest corocznie (w drodze konkursu) młodym doktorom, którzy uzyskali stopień doktora w ciągu pięciu lat kalendarzowych poprzedzających rok, w którym odbywa się konkurs, i wyróżniają się humanistyczną postawą, uczciwością i pasją naukową. Laureat musi być uczonym wyróżniającym się osiągnięciami w pracy naukowej (w dowolnej dziedzinie) oraz dydaktycznej lub społecznej, umiejącym przekraczać granice swojej specjalizacji.

Więcej informacji dotyczących przebiegu konkursu i sylwetki dotychczasowych  laureatów znajdują się na stronie internetowej.

Notatka informacyjna dotycząca konkursu do pobrania tutaj.

Termin składania nominacji przez członków Klubu upływa 31 stycznia 2020 r.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z opiekunem Nagrody im. Artura Rojszczaka:

Barbarą Kremer

NagrodaArtura@ksz-fnp.org