$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

Dwa zespoły badawcze z Uniwersytetu Jagiellońskiego nagrodzone w międzynarodowym konkursie JPco-fuND 2

Z przyjemnością informujemy, że trzy zespoły badawcze z Polski znalazły się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć JPND (EU Joint Programme – Neurodegenerative Disease Research), finansującą badania naukowe z zakresu medycyny precyzyjnej w chorobach neurozwyrodnieniowych.

W konkursie złożonych zostało 180 wniosków badawczych. Finansowanie w wysokości 29,3 mln euro otrzymało 18 projektów.

Wielkim sukcesem jest to, że spośród nagrodzonych zespołów dwa z nich to zespoły badawcze z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii!

Serdeczne gratulacje dla prof. dr hab. Józefa Dulaka, który będzie koordynatorem polskiego zespołu podczas realizacji projektu: NMJ-on-a-Chip: Wysokoprzepustowy system hodowli ludzkich komórek do badania chorób neuronów motorycznych.

Ogromne gratulacje należą się również dla prof. dr hab. Jana Stanisława Potempy, który będzie pełnić rolę koordynatora całego projektu międzynarodowego, realizując projekt: Gums&Brains: Rola paradontozy i zakażenie P.gingivalis na powstawanie i postęp choroby Alzheimera.

Projekty realizowane będą z udziałem partnerów z Danii, Niemiec, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Czech i Norwegii.
Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy!

Informacja na stronie NCN