Komunikat Rektora z dnia 12 grudnia 2019 r.

w sprawie: obsługi administracyjnej realizacji projektów finansowanych ze środków zewnętrznych z wymogiem podpisu kwalifikowanego – przedłużenie ważności certyfikatu.

Informuję, że w związku z wprowadzaniem przez instytucje finansujące (np. NCN) zasad dotyczących obsługi administracyjnej umów i projektów wyłącznie w formie elektronicznej z użyciem podpisu kwalifikowanego (tzn. bezpiecznego podpisu elektronicznego z ważnym certyfikatem kwalifikowanym), proszę kierowników projektów o stosowanie poniższej procedury związanej z odnowieniem certyfikatu tzn. przedłużeniem możliwości składania podpisu kwalifikowanego).

Regulacje wewnętrzne UJ:

Kierowników projektów, którzy posiadają już podpis kwalifikowany i otrzymali informacje z Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) o terminie wygaśnięcia certyfikatu prosimy o zapoznanie się z poniższą procedurą.

1) W przypadku, gdy dane osobowe Kierownika projektu, które zostały podane w formularzu danych osobowych wymaganym przy rejestracji podpisu kwalifikowanego nie zmieniły się, wówczas proszę o wypełnienie w formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego Komunikatu pkt. 1, 2, 5 oraz wskazanie ważności odnawianego certyfikatu.

2) W przypadku, gdy dane osobowe podane przez Kierownika projektu w formularzu danych osobowych wymaganym przy rejestracji podpisu kwalifikowanego uległy zmianie, prosimy o wypełnienie i złożenie w CAWP nowego formularza danych osobowych zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego Komunikatu wraz ze wskazaniem ważności odnawianego certyfikatu.

3) Następnie Kierownik projektu przekazuje do CAWP:

a) wypełniony i podpisany formularz danych osobowych w zamkniętej kopercie, (dokumenty przyjmowane będą w sekretariacie CAWP, ul. Czapskich 4, I piętro, pokój 103);

lub

b) przesyła opatrzony podpisem kwalifikowanym formularz danych osobowych na adres: anna.franczak-bucka@uj.edu.pl lub anna.drabik@uj.edu.pl.

4) Upoważniony pracownik CAWP wprowadza dane kierownika projektu do właściwego systemu elektronicznego w celu odnowienia zestawu z certyfikatem kwalifikowanym. Po złożeniu zamówienia kierownik projektu otrzymuje drogą mailową, na podany w formularzu adres e-mail, informację o konieczności dostarczenia papierowej wersji złożonego zamówienia do siedziby Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR). Otrzymaną wiadomość prosimy zignorować, ponieważ dalsze czynności związane z przedłużeniem podpisu kwalifikowanego, w tym złożenie papierowej wersji zamówienia do KIR, będą wykonane przez CAWP.

5) W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania przez KIR prawidłowo wypełnionego zamówienia, na adres e-mail (kierownika projektu) podany w zamówieniu zostanie wysłana wiadomość

z potwierdzeniem przyjęcia zlecenia do realizacji przez KIR wraz z instrukcją pozwalającą przeprowadzić proces odnowienia certyfikatu on-line.

6) Koszt odnowienia certyfikatu będzie rozliczony, na podstawie elektronicznej faktury VAT przekazywanej kierownikowi projektu przez CAWP. Wydatek ten może być sfinansowany ze środków realizowanego projektu, ale w tym celu proszę o kontakt z opiekunem projektu w CAWP. Szacunkowy koszt odnowienia certyfikatu wynosi ok. 100 zł brutto (79,00 zł netto) na 1 rok oraz ok. 150,00 zł brutto (115,00 zł netto) na 2 lata.

Zalecam rozpoczęcie procesu odnowienia certyfikatu co najmniej 14 dni roboczych przez wskazanym terminem zakończenia ważności certyfikatu. Po wygaśnięciu certyfikatu, uzyskanie kolejnego, będzie wymagało zakupienia nowego zestawu.

Komunikat Rektora

Załącznik nr 1 do Komunikatu