grudzień 2019

Diamentowy Grant [zakończony]

Data: 09.12.2019 - 27.01.2020
Diamentowy Grant [zakończony]

MNiSW ogłasza nabór wniosków w konkursie

Instytucja ogłaszająca:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Cel konkursu:

Celem konkursu jest wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów lub absolwentów prowadzących pod kierunkiem opiekuna naukowego badania naukowe o wysokim stopniu zaawansowania.

Opiekun konkursu w CAWP:

Katarzyna Pilipowicz,
tel. 12 663 30 05,
e‑mail: katarzyna.pilipowicz@uj.edu.pl

W ramach programu wsparciem mogą być objęci wybitnie uzdolnieni:

1. Studenci jednolitych studiów magisterskich lub odpowiednich, którzy ukończyli trzeci rok studiów w roku ogłoszenia konkursu i kontynuują naukę, a w przypadku jednolitych studiów magisterskich trwających 6 lat – studenci, którzy ukończyli czwarty rok studiów w roku ogłoszenia konkursu i kontynuują naukę;

2. Absolwenci studiów pierwszego stopnia, którzy otrzymali tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera albo równorzędny w roku ogłoszenia konkursu.

Termin składania wniosków:

do 27 stycznia 2020 r.

Forma składania wniosków:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wymaga składania wniosków:

• w postaci elektronicznej za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF (Obsługa Strumieni Finansowania), dostępnego na stronie internetowej Ośrodka Przetwarzania Informacji

oraz

• w postaci papierowej, wydrukowanej z systemu OSF, podpisanej przez autora projektu oraz kierownika jednostki UJ (Dziekana Wydziału/Dyrektora).

Regulacje wewnętrzne:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z dnia 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych, osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszę o złożenie w CAWP:

• do dnia 13 stycznia 2020 r. :
    • roboczej wersji wniosku przesłanej w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CAWP,
    • wydrukowanego i podpisanego Formularza zgłoszenia projektu badawczego,
  • do dnia 20 stycznia 2020 r.:
    • wydruku z systemu ZSUN/OSF pt. „aktualny stan wniosku” bez załączników w postaci:
  1. Dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia lub zaświadczenia z uczelni o ukończeniu trzeciego roku jednolitych studiów magisterskich;
  2. Dokumentu potwierdzającego znajomość języka obcego;
  3. Opinii opiekuna naukowego o przebiegu dotychczas prowadzonych badań naukowych przez wybitnie uzdolnioną osobę;
  4. Ankiety dorobku naukowego opiekuna naukowego za okres czterech ostatnich lat;
  5. Dokumentów potwierdzających osiągnięcia naukowe lub artystyczne;
  6. Oświadczenia wybitnie uzdolnionej osoby o nieposiadaniu tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera lub równorzędnego w jednym egzemplarzu wraz z podpisem autora projektu i Dziekana Wydziału/Dyrektora (na ostatniej stronie wniosku),
  • wydruku z systemu ZSUN/OSF pt. „wersja do Ministerstwa” w jednym egzemplarzu wraz z podpisem autora projektu i kierownika jednostki, w której realizowany będzie projekt tj. Dziekana Wydziału/Dyrektora lub stosownie do specyfiki jednostki).

Dodatkowo w załączniku nr 1 do niniejszego komunikatu znajduje się wzór oświadczenia wybitnie uzdolnionej osoby o nieposiadaniu tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera lub równorzędnego.

W trosce o jakość składanych projektów, szczególnie pod względem spełniania wymogów formalnych, zachęcam Państwa do konsultowania wniosków i przekazywania dokumentów do CAWP we wcześniejszych niż wymienione powyżej terminach.

Zaznaczam, że wyżej wymienione terminy są ostateczne. W związku z powyższym uprzejmie informuję, że nie będą rozpatrywane prośby dotyczące możliwości składania wniosków w terminach późniejszych niż wyznaczone w niniejszym Komunikacie.

Zwracam uwagę, że wysłanie wniosku przez system jest operacją nieodwracalną, uniemożliwiającą dokonanie późniejszych zmian.

W związku z powyższym wniosek w formie elektronicznej należy wysłać dopiero po uzyskaniu podpisów na wersji drukowanej wniosku. Informacje o zatwierdzeniu wniosku przez władze UJ zostaną przekazane przez opiekuna konkursu w CAWP.

Komunikat Rektora

Załącznik nr 1 do Komunikatu

Formularz zgłoszenia projektu badawczego (Windows, Mac, Linux)

MNiSW