Nowy wykaz czasopism już dostępny!

Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Blisko rok Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pracowało nad nowym wykazem czasopism recenzowanych i materiałów z konferencji naukowych. Zaliczono do niego prawie 31 tysięcy pozycji, wśród których niemal połowa to czasopisma humanistyczne.

Wykaz przygotowany przez MNiSW opiera się głównie na międzynarodowych bazach o dużym zasięgu, które indeksują publikacje o wysokiej jakości.

W skład nowego wykazu wchodzą czasopisma uwzględnione w międzynarodowych bazach Web of Science oraz Scopus; recenzowane materiały z konferencji międzynarodowych uwzględnionych w bazie informatycznych konferencji naukowych The Computing Research and Education Association of Australasia (CORE); czasopisma  naukowe  ujęte  w międzynarodowej bazie  ERIH+, ale nieujęte w bazach Scopus i WoS Core Collection, a także czasopisma naukowe finansowane w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych”, który obejmuje 484 polskich czasopism.

Ostatecznie w wykazie ujęto 30 676 pozycji (w tym 29 037 czasopism oraz 1 639 materiałów z konferencji).

Uwaga! Do 15 września wydawnictwa naukowe, które nie znalazły się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, mogą ubiegać się o umieszczenie na liście ministerialnej. Zgłoszenia w tej sprawie należy składać przez system teleinformatyczny Polskiej Bibliografii Naukowej. Rozpatrywać je będzie Komisja Ewaluacji Nauki.

Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów

Załącznik do komunikatu - wykaz czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów

MNiSW