Znamy laureatów programu START 2019

FNP ogłosiła wyniki konkursu

Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej po raz kolejny przyznała stypendia START dla najzdolnieszych młodych naukowców.
FNP wyłoniła 100 laureatów, którzy otrzymali roczne stypendia w wysokości 28 tys. zł. Łącznie na nagrody Fundacja przeznaczyła 3 mln zł.

Wśród laureatów konkursu znalazło się 8 stypendystów z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

START jest największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych badaczy przed trzydziestką reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jest najdłużej realizowanym programem Fundacji. Grono laureatów wszystkich konkursów, łącznie z tegorocznymi, liczy już ponad 3 000 osób. Stypendia, które można przeznaczyć na dowolny cel, mają wesprzeć finansowo młodych naukowców w trudnych początkach kariery badawczej i umożliwić im pełne poświęcenie się nauce.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom odbędzie się 25 maja br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Nabór wniosków do kolejnego konkursu rozpocznie się jesienią br.

FNP

Lista rankingowa