grudzień 2018

NORFACE Governance [zakończony]

Data: 05.12.2018 - 19.02.2019
NORFACE Governance [zakończony]

NCN wraz z siecią NORFACE zaprasza do udziału w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu nauk społecznych

Opiekun konkursu w CAWP:

Agnieszka Kołodziejska-Skrobek,
tel. 12 663 30 23,
e‑mail: agnieszka.kolodziejska-skrobek@uj.edu.pl

Instytucja ogłaszająca:

NCN wraz z siecią NORFACE

Przedmiot konkursu:

Konkurs na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu nauk społecznych pt. Democratic governance in a turbulent age.

O finansowanie mogą się starać grupy badawcze złożone z co najmniej trzech zespołów naukowych pochodzących z co najmniej 3 krajów uczestniczących w konkursie.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Na pierwszym etapie należy złożyć wniosek wstępny, tzw. outline proposal. Projekty zakwalifikowane do drugiego etapu otrzymają zaproszenie do złożenia wniosku pełnego, tzw. full proposal.

Czas trwania projektu: 24 lub 36 miesięcy

Termin składania wniosków:

Termin składania outline proposals: 19 lutego 2019 r.; godz. 14.00 czasu lokalnego

Regulacje wewnętrzne UJ:

Prosimy o złożenie w CAWP:

• do dnia 6 lutego - formularza zgłoszenia projektu,
  • do dnia 11 lutego - roboczej wersji wniosku.

Dodatkowe informacje dla wnioskodawców z Polski:

1. Prosimy o zapoznanie się z informacjami o zasadach uczestnictwa i kosztach kwalifikowalnych obowiązujących wnioskodawców z Polski, zawartymi w uchwale Rady NCN nr 89/2018 z dnia 11 października 2018 r. dotyczącej udziału polskich zespołów w wielostronnych konkursach międzynarodowych (UNISONO).
  2. Polscy wnioskodawcy składają wniosek krajowy o finansowanie projektu w systemie ZSUN/OSF na etapie składania wniosku pełnego (tzw. full proposal). Wniosek będzie zawierał kosztorys, który należy wypełnić zgodnie z informacjami o kosztach kwalifikowalnych obowiązujących wnioskodawców z Polski, zawartymi w załączniku do uchwały Rady NCN dotyczącej konkursów międzynarodowych (UNISONO).
  3. Jeżeli polskim wnioskodawcą jest grupa podmiotów, z wnioskiem krajowym występuje lider wskazany w porozumieniu grupy podmiotów o współpracy na rzecz realizacji projektu badawczego, którego dotyczy wniosek. Liderem grupy podmiotów jest podmiot zatrudniający kierownika projektu. Każdy z podmiotów wchodzących w skład grupy podmiotów dysponuje osobnym budżetem, lecz limit środków na wynagrodzenia stosuje się do całej grupy łącznie. Zgodnie z uchwałą UNISONO grupy podmiotów dysponują wyższym limitem środków na wynagrodzenia dodatkowe.
  4. W konkursie obowiązuje kurs euro z dnia 8 marca 2018 r.: 1 EUR= 4,2024 PLN.

Programme text

Call for proposals