Informacje dotyczące kryteriów zatrudniania na stanowisku typu post-doc w projektach finansowanych przez NCN

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi stanowiska i uchwały nr 102/2018 Rady NCN z dn. 8.11.2018 r. w sprawie kryteriów zatrudniania na stanowisku typu post-doc w projektach badawczych finansowanych przez NCN, Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów wystosowało do Narodowego Centrum Nauki szczegółowe zapytanie w tej sprawie.

W odpowiedzi otrzymaliśmy zapewnienie, że w najbliższym czasie na stronie Centrum zostanie zamieszczona „informacja dotycząca uszczegółowienia zasad zatrudnienia na stanowisku typu post-doc w konkursach OPUS 16 i SONATA 14”. NCN zwróciło ponadto uwagę, że konkursy na stanowiska typu post-doc mogą być ogłaszane dopiero po uzyskaniu informacji o zakwalifikowaniu wniosku do finansowania i w związku z tym na etapie składania wniosku jedyną informacją dotyczącą post-doca, którą należy podać, są kwalifikacje wymagane na tym stanowisku.