listopad 2018

20181121

Program International Alumni [zakończony]

Data: 21.11.2018 - 14.12.2018

NAWA ogłasza nabór wniosków w konkursie

Opiekun konkursu w CAWP:

Patrycja Dąbrowska-Wierzbicka,
patrycja.dabrowska@uj.edu.pl

Instytucja ogłaszająca:

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Przedmiot konkursu:

Celem głównym Programu jest wsparcie uczelni i jednostek naukowych prowadzących kształcenie w rozwoju długofalowych relacji z zagranicznymi absolwentami, wykorzystaniu ich wiedzy i doświadczeń w procesach edukacyjnych oraz budowaniu we współpracy z nimi marki polskich instytucji za granicą.

Celami szczegółowymi Programu są:

• wsparcie uczelni i jednostek naukowych prowadzących kształcenie w systemowym i długofalowym budowaniu relacji z zagranicznymi absolwentami studiów licencjackich, magisterskich lub doktoranckich w Polsce;
  • aktywizacja uczelni oraz jednostek naukowych i ich pracowników w zakresie współpracy z zagranicznymi absolwentami;
  • tworzenie warunków sprzyjających wykorzystaniu doświadczeń i wiedzy zagranicznych absolwentów w procesie edukacji i rozwoju kariery zawodowej obecnych studentów;
  • wsparcie działań służących budowaniu marki polskich uczelni i jednostek naukowych
    za granicą dzięki współpracy z zagranicznymi absolwentami.

Finansowane mogą być w szczególności następujące działania: opracowanie systemu współpracy z absolwentami zagranicznymi; zintegrowane projekty i kampanie informacyjno-promocyjne, w których połączenie wielu działań prowadzi do realizacji celów projektu; tworzenie nowych lub zakup i wykorzystanie istniejących aplikacji, stron www lub narzędzi informatycznych przeznaczonych do utrzymywania i rozwoju relacji z zagranicznymi absolwentami; działania online – w tym w mediach społecznościowych – służące kontaktom z zagranicznymi absolwentami lub włączeniu ich w procesy edukacyjne, mentoringowe itp.; kontakty i spotkania z zagranicznymi absolwentami realizowane w różnorodny sposób zarówno w kraju, jak i za granicą (np. szkolenia, wykłady, konferencje); działania służące budowaniu sieci kontaktów, współpracy, wymianie doświadczeń i wiedzy między zagranicznymi i polskimi absolwentami oraz aktualnymi studentami; obcojęzyczne materiały informacyjne i promocyjne – opracowane we współpracy z zagranicznymi absolwentami (newslettery, poradniki dla studentów, wydawnictwa, broszury itp.).

Sposób składania wniosków:

Wnioski należy składać za pomocą systemu teleinformatycznego NAWA

Termin składania wniosków:

14 grudnia 2018 r. do godz. 15.00