Naukowiec z MCB UJ otrzyma dofinansowanie na badania w ramach konkursu GRIEG

Narodowe Centrum Nauki opublikowało dodatkową listę siedem projektów z listy rezerwowej, które otrzymały finansowanie w konkursie GRIEG, po przyznaniu przez darczyńców dodatkowych środków z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Polscy naukowcy otrzymają łącznie ponad 42 miliony złotych na badania prowadzone we współpracy z partnerami norweskimi.

Wśród zwycięsców znalazł się projekt dr Tomasza Kantyka z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, który wraz z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu w Bergen będą prowadzić badania realizując projekt pt.: Nowe mechanizmy regulacji aktywności PAD. Specyficzność substratowa i aktywacja deiminaz peptydyloargininy w kontekście reumatoidalnego zapalenia stawów. Na realizację całego projektu zostało przyznane 6 125 205 PLN / (1 437 875 EUR).

Serdecznie gratulujemy!

Pełna lista rankingowa projektów zakwalifikowanych do finansowania w konkursie GRIEG (lista dodatkowa) znajduje się TUTAJ: https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2021-10-08-dodatkowa-lista-grieg