Nagrody NCN zostały rozdane!

Nagroda Narodowego Centrum Nauki to wyróżnienie dla młodych uczonych, przyznawane za znaczące osiągnięcia w zakresie badań podstawowych, prowadzonych w Polsce. Przyznawana jest od 2013 roku w trzech dziedzinach:

• nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce,
  • nauki o życiu,
  • nauki ścisłe i techniczne.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a szczególnie laureatowi w dziedzinie nauk o życiu, którym został dr hab. Sebastian Glatt z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Badacze odebrali statuetki wczoraj wieczorem (6 października br.) w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie NCN: