marzec 2021

tel. 12 663 30 01,
e-mail: patrycja.bien@uj.edu.pl

Opis konkursu:

Konkurs CHANSE Transformations: Social and Cultural Dynamics in the Digital Age we współpracy z 25 organizacjami finansującymi badania naukowe w Europie.

O finansowanie w konkursie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 4 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 4 krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.

W konkursie uczestniczą następujące kraje:

• Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania

Do konkursu mogą być składane projekty mieszczące się w poniższej tematyce:

Transformations: Social and Cultural Dynamics in the Digital Age

• Topic 1: Cultural Transformations in the Digital Age
  • Topic 2: Digitalisation and Social Transformation

Szczegółowe informacje o zakresie tematycznym konkursu znajdują się w ogłoszeniu konkursu CHANSE Transformations.

Do NCN mogą wnioskować naukowcy z Polski, których projekty spełniają kryterium badań podstawowych, w rozumieniu art. 2 pkt 1 Ustawy o NCN.

Proces składania wniosków:

• Etap pierwszy:
    • poziom międzynarodowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi wspólnego wniosku skróconego tzw. Outline Proposal w języku angielskim. Outline Proposal jest składany  przez  lidera projektu (tzw. Project Leadera) w imieniu międzynarodowego konsorcjum za pomocą systemu elektronicznego EPSS: https://proposals.etag.ee/chanse/.

UWAGA: na etapie składania wniosków skróconych na poziomie międzynarodowym, polscy wnioskodawcy nie składają do NCN żadnych dokumentów.

• Etap drugi:
    • poziom międzynarodowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi pełnego wniosku wspólnego tzw. Full Proposal w języku angielskim.  Full Proposal jest składany  przez  lidera projektu (tzw. Project Leadera) w imieniu międzynarodowego konsorcjum za pomocą systemu elektronicznego EPSS: https://proposals.etag.ee/chanse/.
    • poziom krajowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy wniosku krajowego dotyczącego polskiej części projektu, który należy złożyć do NCN w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF w terminie do 7 dni po upływie terminu składania wniosków wspólnych pełnych na poziomie międzynarodowym. Prosimy o zapoznanie się z procedurą składania wniosków do NCN

Na co mogą zostac przeznaczone środki:

• na wynagrodzenia dla zespołu badawczego,
  • wynagrodzenia i stypendia dla studentów lub doktorantów,
  • zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej,
  • inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.

Całkowita wysokość środków finansowych przeznaczonych przez NCN na realizację zadań przez polskie zespoły badawcze w konkursie wynosi 500 tys. EUR.

Szczegółowe informacje o kosztach kwalifikowalnych planowanych przez polskie zespoły badawcze znajdują się w uchwale Rady NCN.

Termin składania wniosków:

• 7 maja 2021 r. (14:00 CET) - złożenie skróconych wniosków wspólnych (tzw. Outline Proposals):
  • wrzesień 2021 r. - zaproszenie do składania pełnych wniosków wspólnych (tzw. Full Proposals):
  • 7 grudnia 2021 r. (14:00 CET) - termin składania pełnych wniosków wspólnych (tzw. Full Proposals):
  • 14 grudnia 2021 r. termin składania wniosków krajowych w systemie ZSUN/OSF:
  • maj/czerwiec 2022 - wyniki konkursu

Ogłoszenie na stronie NCN