Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Uniwersytet Jagielloński wśród laureatów MSCA ITN 2020

Uniwersytet Jagielloński wśród laureatów MSCA ITN 2020

Projekt LeADS zostanie zrealizowany na Wydziale Prawa i Administracji

W ramach działań Marie Skłodowska-Curie INNOVATIVE TRAINING NETWORKS (ITN) 2020 Uniwersytet Jagielloński otrzymał dofinansowanie na realizację projektu o akronimie LeADS. Koordynatorem akcji po stronie UJ będzie prof. dr hab. Fryderyk Zoll.

Program ITN polega na tworzeniu sieci, których celem jest szkolenie początkujących naukowców i umożliwienie im dołączenia do europejskich zespołów badawczych. Projekty zapewniają kompleksowe szkolenie naukowców (do 4 lat od uzyskania tytułu magistra) oferowane przez międzynarodowe i interdyscyplinarne zespoły naukowe, programy doktoranckie realizowane we współpracy z przemysłem oraz wspólne programy studiów doktoranckich. 

W śród międzynarodowego konsorcjum oprócz Uniwersytetu Jagiellońskiego znajdą się uczelnie z Włoch (koordynator), Luksemburug, Francji, Belgii oraz Grecji. 

Szczegółowe dane o projekcie:

Tytuł projektu: Legality Attentive Data Scientists

Kwota finansowania dla całego konsorcjum: 3823374,96 EUR

Kwota finansowania dla UJ: 454957,20 EUR

Kierownik projektu: prof. dr hab. Fryderyk Zoll

Skład konsorcjum: Sant'Anna School of Advanced Studies (koordynator), University of Luxembourg, Universite Toulouse III - Paul Sabatier, Vrije Universiteit Brussel, University of Piraeus Research Center, Uniwersytet Jagielloński, Consiglio Nazionale delle Ricerche

Opis projektu LeADS:

Założeniem projektu LeADS jest szkolenie nowej, interdyscyplinarnej jednostki zawodowej zwanej Legality Attentive Data Scientists. Eksperta w dziedzinie danych i prawa działającego w ramach obu dyscyplin, będącego liderem w łączeniu umiejętności naukowych z etyczno-prawnymi ograniczeniami środowiska operacyjnego. Projekt LeADS ma na celu stworzenie ram teoretycznych oraz praktycznych do wdrażania wspólnego języka dla łącznego przetwarzania i wspólnej kontroli kluczowych pojęć zarówno dla naukowców, jak i prawników. Dzięki wynikom projektu powstanie porównawczy i interdyscyplinarny leksykon, który przyciągnie ekspertów do zdefiniowania ważnych koncepcji krzyżowych. Podsumowując, badania i szkolenia LeADS mają na celu zmianę podejścia regulacyjnego i biznesowego do informacji, jednocześnie szkoląc ekspertów zdolnych do kierowania procesem, który musi stosować każde społeczeństwo oparte na danych.

Serdecznie gratulujemy!

Polecamy również
Logo komisji Europejskiej

Lista FAQ dotyczących udziału Wielkiej Brytanii w Horyzoncie Europa

Materiały szkoleniowe - SONATINA 5

Materiały szkoleniowe - SONATINA 5

ERC ogłosiło terminy naborów na Starting, Consolidator  i Advanced Grant

ERC ogłosiło terminy naborów na Starting, Consolidator i Advanced Grant

logo Maestro NCN

Wprowadzenie nowego warunku w przypadku ponownego złożenia wniosku w konkursie MAESTRO