kwiecień 2020

20200401

20. edycja Nagród Naukowych POLITYKI wystartowała [zakończony]

Data: 01.04.2020 - 14.06.2020

Do niedzieli 14 czerwca 2020 r. przyjmowane będą zgłoszenia młodych naukowców do jubileuszowej 20. edycji Nagród Naukowych „Polityki”.

Na stronie www.polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł.

Piętnastu finalistów ogłoszonych zostanie na łamach POLITYKI 16 września, zaś nazwiska pięciu stypendystów poznamy w październiku.

Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Przyznając Nagrody Naukowe pragnie wyławiać i eksponować tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzować to, co robią i ich samych, jako wzorce kariery zawodowej. Co roku ubiega się o nie kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych.

W ciągu dziewiętnastu lat trwania akcji, dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika POLITYKA, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 317 naukowców kwotą ponad 6 mln 500 tys. zł.

Termin zgłaszania młodych naukowców upływa 14 czerwca 2020 r.

Regulamin, składy kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.polityka.pl/stypendia