Formularze wniosków już dostępne!

Narodowe Centrum Nauki opublikowało informacje

Narodowe Centrum Nauki informuje, że w systemie ZSUN/OSF są już dostępne formularze wniosków dla konkursów MAESTRO 11, SONATA BIS 9 i UWERTURA 4.

Przypominamy, że wnioski w konkursach można składać do 17 września 2019 r.

Więcej informacji o programach:

MAESTRO 11 - konkurs na projekty badawcze dla doświadczonych naukowców mające na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy, i których efektem mogą być odkrycia naukowe.

SONATA BIS 9 - konkurs na projekty badawcze, w których kierownikiem projektu może być badacz, który uzyskał stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem z wystąpieniem z wnioskiem. Planowany projekt badawczy ma na celu powołanie nowego zespołu badawczego, prowadzącego badania naukowe o charakterze podstawowym.

UWERTURA 4 - Konkurs na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC. Skierowany jest do naukowców, którzy planują wystąpić z wnioskiem o finansowanie projektów badawczych do ERC i są zainteresowani zdobyciem wiedzy i cennego doświadczenia w międzynarodowym systemie grantowym. Celem konkursu jest wsparcie w skutecznym występowaniu o środki europejskie na realizację badań i zwiększenie udziału polskich naukowców wśród laureatów grantów ERC.