Za nami dwa spotkania informacyjne dotyczące konkursu OPUS 17

16 oraz 21 maja 2019 r. odbyły się spotkania informacyjne dla osób wnioskujących w konkursie NCN OPUS 17 na projekty badawcze w których kierownikiem projektu może być badacz niezależnie od etapu kariery naukowej i posiadanego stopnia/tytułu naukowego. W konkursie tym można otrzymać środki na wynagrodzenie dla zespołu badawczego, stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.

Spotkanie zostało poprowadzone przez pracowników CAWP zajmujących się obsługą projektów. W trakcie szkolenia przeprowadzono analizę dokumentacji konkursowej oraz procedury oceny wniosków przez Narodowe Centrum Nauki, omówiono System ZSUN/OSF oraz przedstawiono budowę i zawartość wniosku. Podczas szkolenia zostały wyjaśnione zasady zatrudniania i wynagradzania w ramach projektu, omówiono koszty w projektach badawczych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

W szkoleniach wzięło udział łącznie 40 osób. Dziękujemy za przybycie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami szkoleniowymi dostępnymi poniżej.

M. Pacholczyk - OPUS 17
M. Basarab - Koszty w projektach badawczych