Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

grudzień 2019

20191212
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

ERASMUS+ Sojusze na rzecz umiejętności sektorowych (Akcja 2)

Data: 12.12.2019 - 26.02.2020
ERASMUS+ Sojusze na rzecz umiejętności sektorowych (Akcja 2)

Komisja Europejska ogłosiła możliwość składania wniosków w programie

Instytucja ogłaszająca:

Komisja Europejska

Przedmiot konkursu:

Sojusze na rzecz umiejętności sektorowych  to projekty o transnarodowym charakterze, których celem jest określenie, jakie umiejętności są obecnie (i będą wkrótce) poszukiwane w poszczególnych sektorach gospodarki lub uwzględnienie tych potrzeb w programach nauczania zawodowego. Najważniejszymi cechami sojuszu na rzecz umiejętności sektorowych są:

  • innowacyjność w kształceniu i szkoleniu zawodowym, dla poszczególnych zawodów w sektorach gospodarki;
  • wpływ wykraczający poza czas trwania projektu i poza organizacje zaangażowane w sojusz. Oczekuje się, że partnerstwo i działania będą trwałe. 

Opiekun konkursu w CAWP:

Patrycja Dąbrowska-Wierzbicka,
tel. 12 663 38 40,
e‑mail: patrycja.dabrowska@uj.edu.pl

Sojusze na rzecz umiejętności sektorowych (grupa 1. i 2. – patrz opis grupy w „Erasmus+ Przewodnik po programie”) muszą obejmować co najmniej cztery kraje programu, a w jego realizacji musi brać udział co najmniej ośmiu pełnoprawnych partnerów, z których co najmniej trzech musi reprezentować przedsiębiorstwa, branżę lub przedstawicieli społecznych, a co najmniej trzech – organizatorów kształcenia i szkolenia. Maksymalne dofinansowanie UE wynosi od 700 000 EUR do 1 000 000 EUR w zależności od czasu trwania i grupy Sojuszu. Wysokość wkładu własnego nie została określona. Czas trwania projektu to dwa lub trzy lata.

Sojusz na rzecz umiejętności sektorowych (grupa 3. – patrz opis grupy w: „Erasmus+ Przewodnik po programie”) musi obejmować co najmniej osiem krajów programu, a w jego realizacji musi brać udział co najmniej dwunastu pełnoprawnych partnerów, z których co najmniej pięciu musi reprezentować przedsiębiorstwa, branżę lub sektor (np. izby, związki zawodowe lub stowarzyszenia branżowe), a co najmniej pięciu – organizatorów kształcenia i szkolenia. Maksymalne dofinasowanie UE przyznawane na projekt to 4 000 000 EUR. Wysokość wkładu własnego nie została określona. Czas trwania projektu to cztery lata.

Termin składania wniosków do Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego w Brukseli:

26 lutego 2020 r.  do godziny 17:00 czasu brukselskiego

Forma składania wniosków:

W ramach wszystkich otwartych konkursów koordynator projektu zobowiązany jest do wysłania w systemie elektronicznym odpowiedniego formularza aplikacyjnego (e-form) dostępnego na stronach:

Więcej informacji:

Komunikat Rektora

Zaproszenie do składania wniosków 2020 – EAC/A02/2019

Przewodnik po programie ERASMUS+