Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

kwiecień 2019

20190414
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

MSCA/COFUND: Co-funding of regional, national and international programmes [zakończony]

Data: 14.04.2019 - 26.09.2019
MSCA/COFUND: Co-funding of regional, national and international programmes [zakończony]

Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków

Instytucja ogłaszająca:

Komisja Europejska

Opis konkursu:

Konkurs w zakresie realizacji programu studiów doktoranckich w ramach działań Marie Skłodowska-Curie programu Horizon 2020  -- Co-funding of regional, national and International programmes (COFUND).

Opiekun konkursu w CAWP:

Agata Kozielska,
tel. 12 663 30 04,
e‑mail: agata.kozielska@uj.edu.pl

W ramach projektów trwających od 36 do 60 miesięcy należy zrealizować interdyscyplinarny, międzynarodowy i międzysektorowy program badawczo-szkoleniowy zgodnie z zasadami Komisji Europejskiej zawartymi w EU Principles for Innovative Doctoral Training, wspierający początkujących naukowców w wyborze różnych ścieżek kariery zawodowej.

Projekty COFUND są realizowane przez jedną instytucję kraju członkowskiego UE/stowarzyszonego z H2020 (beneficjent podpisuje umowę z KE, jest odpowiedzialny za realizację projektu, wydawanie funduszy, itd.) zwykle we współpracy z innymi partnerami z różnych sektorów i krajów (instytucje partnerskie nie podpisują umów z KE, ich koszty pokrywane są przez beneficjenta). Zarówno beneficjent jak i partnerzy mogą rekrutować, oddelegować, przyjmować naukowców na staże i praktyki, organizować kursy i szkolenia.

Rekrutacja początkujących naukowców musi odbywać się na zasadzie szeroko promowanego międzynarodowego konkursu (w tym na europejskim portalu EURAXESS) opartego na przejrzystych, bezstronnych zasadach. Zarówno konkurs jak i zatrudnianie doktorantów odbywa się zgodnie z zasadami Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych. Doktoranci powinni być zatrudniani na czasowe umowy o pracę.

Zasady finansowania

Program H2020 nie pokrywa wszystkich kosztów związanych z realizacją programu studiów doktoranckich. Budżety projektów muszą zostać dofinansowane ze środków własnych instytucji lub innych źródeł (np. środki MNiSW, budżet województwa, fundusze z przemysłu, oraz – do czego zachęca KE – centralne i regionalne Europejskie Fundusze Strukturalne). Przy czym nie można finansować tej samej kategorii kosztów z programu H2020 i funduszy strukturalnych.

Budżet projektu przygotowywany jest przez wnioskodawcę zgodnie z różnymi kategoriami kosztów potrzebnymi do realizacji programu w danym obszarze naukowym (np. wynagrodzenie dla początkujących naukowców (early-stage researchers – ESR), koszty podróży, koszty szkoleń, koszty badań, zarządzanie, koszty pośrednie). KE dofinansowuje tylko dwie z tych kategorii:

  • Living allowance o wysokości 1 935 euro/osobomiesiąc dla każdego przyjętego ESR w konkursach 2018-2020.

Przy czym minimalna kwota wynagrodzenia brutto (włącznie z obciążeniami instytucji i naukowca obowiązującymi w danym kraju) jaka musi zostać przyznana naukowcowi wynosi 2709 euro/osobomiesiąc (w konkursach 2018-2020).  Oznacza to, że do kwoty uzyskanej z KE, program musi dopłacić do miesięcznego wynagrodzenia każdego przyjmowanego doktoranta kwotę 742 lub 774 euro. Kwota ta może być wypłacana np. w ramach kategorii tzw. Mobility allowance.

  • Management cost o wysokości 325 euro/osobomiesiąc na każdego przyjętego ESR.

Koszty te należą do kategorii kosztów instytucjonalnych (np. koszty zarządzania i koszty pośrednie), które w sumie nie mogą być niższe niż 650 euro/osobomiesiąc.

Termin składania wniosków:

do 26 września 2019 r.

Sposób składania wniosków:

Wnioski należy składać w formie elektronicznej w serwisie  Funding & Tenders Portal.

Więcej informacji:

KPK PB UE

Komisja Europejska