Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

październik 2021

20211011
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

ERC Starting Grant - ZAKOŃCZONy

Data: 11.10.2021 - 13.01.2022
ERC Starting Grant - ZAKOŃCZONy

Instytucja finansująca:

Komisja Europejska, Europejska Rada ds. Badań Naukowych

Opiekun konkursu w CWN:

Magdalena Żychowska,
tel. 12 663 30 08,
e‑mail: m.zychowska@uj.edu.pl

Sebastian Bąk,
tel. 12 663 38 46,
e‑mail: sebastian.bak@uj.edu.pl

ogłasza nabór wniosków w ramach prestiżowego konkursu ERC Starting Grant w ramach programu Horyzont Europa (identyfikator konkursu: ERC-2022-STG).

Cel konkursu:

Grant pozwala stworzyć pierwszy niezależny zespół lub program badawczy i osiągnąć samodzielność naukową. We wniosku trzeba więc wykazać, że proponowane badania pomogą w uzyskaniu samodzielności badawczej i pozycji lidera zespołu.

Adresaci:

Naukowcy ze stopniem doktora lub wyższym, jeśli od dnia uzyskania dyplomu doktorskiego do 1 stycznia 2021 r. minęło 2-7 lat.  Pożądane jest autorstwo przynajmniej jednej publikacji bez udziału promotora.

Zasady grantu:

Projekty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin wiedzy. Za przebieg projektu odpowiedzialny jest „główny badacz” – lider stworzonego przez siebie zespołu badawczego. Zarówno lider, jak i członkowie zespołu pochodzić mogą z dowolnego kraju świata. Projekt wykonywany jest w wybranej przez głównego badacza instytucji goszczącej (może to być instytucja macierzysta), która jednak musi znajdować się w kraju członkowskim UE lub stowarzyszonym z programem Horyzont Europa. Instytucja goszcząca zobowiązuje się do zapewnienia projektowi wszelkiego wsparcia. Udział w projekcie innych instytucji wymaga specjalnego uzasadnienia. Projekt może trwać do 5 lat.

Finansowanie:

Budżet projektu może dochodzić do 1,5 mln euro (po spełnieniu pewnych warunków – do 2 mln euro; szczegóły w Programie Pracy). Można z niego pokryć następujące wydatki:

  • Koszty osobowe, czyli wynagrodzenie osób pracujących w projekcie, także doktorantów, studentów, personelu technicznego itp., zgodnie z umową o pracę na czas nieokreślony lub określony, na cały etat albo część etatu. Obowiązują stawki stosowane w danym kraju i instytucji.
  • Zakupy aparatury i usług. W przypadku zakupu aparatury chodzi o koszty amortyzacji zgodnie z zasadami stosowanymi w danej instytucji.
  • Szkolenia. Można sfinansować szkolenia np. doktorantów, jak i przeszkolenie zarówno obsługi technicznej, jak i przyszłych użytkowników aparatury.
  • Wyjazdy. Finansować można koszty podróży i pobytu lidera i członków zespołu, także udział w konferencjach, w tym wpisowe.
  • Podwykonawstwo, czyli zlecenia zewnętrzne (subcontracting). W zasadzie projekt powinien być wykonany siłami instytucji goszczącej. Zlecenia zewnętrzne mogą dotyczyć jedynie ograniczonej części projektu, a konieczność skorzystania z nich musi zostać uzasadniona w opisie projektu.
  • Publikacja i rozpowszechnianie wyników badań, w tym zgodnie z zasadami Open Access.
  • Koszty pośrednie wynoszą do 25% kosztów bezpośrednich, bez podwykonawstwa.

Forma składania wniosków:

  • Wnioski składa się jedynie drogą elektroniczną, poprzez portal Funding & tender opportunities (ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/home).
  • Osoby aplikujące w konkursie zobowiązane są wskazać w portalu Funding & tender opportunities opiekuna konkursu w CAWP jako osobę do kontaktu z ramienia UJ.

 

Zachęcam do skorzystania z Programu wsparcia dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego aplikujących o granty ERC. Informacje o Programie dostępne są na stronie CWN: cawp.uj.edu.pl/wsparcie-dla-naukowcow/erc

Termin składania wniosków:

Nabór wniosków trwa do 13 stycznia 2022 r. do godz. 17.00. (termin CWN do 20 grudnia 2022 r.)

Regulacje wewnętrzne UJ:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych proszę o złożenie:

  • do dnia 20 grudnia 2021 r. do godz. 12.00:
    • Formularza zgłoszenia projektu badawczego i Formularza oceny kwalifikowalności podatku VAT za pomocą elektronicznego systemu Strefa Projektów UJ dostępnego na stronie www.cawp.uj.edu.pl ->zakładka „Strefa Projektów”,
    • roboczej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CWN),
    • Commitment of the host institution for ERC Calls 2022 Na adres e-mail opiekuna konkursu w CWN należy przesłać: jeden egzemplarz (bez podpisów) w postaci pliku PDF oraz drugi egzemplarz podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez kierownika projektu oraz kierownika jednostki, w której realizowany będzie projekt (lub dokument zawierający zeskanowany podpis kierownika projektu, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez kierownika jednostki). W celu uzyskania projektu listu na oficjalnym wzorze z logiem UJ należy uprzednio skontaktować się z opiekunem konkursu w CWN,
  • do dnia 13 stycznia 2022 r. ostatecznej złożonej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CWN).

Więcej informacji: