Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

czerwiec 2020

20200615
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

CyberSecldent - Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość

Data: 15.06.2020 - 30.07.2020
CyberSecldent - Cyberbezpieczeństwo i e-Tożsamość

IV konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Instytucja ogłaszająca:

Opiekun konkursu w CAWP:

Natalia Łakomy,
tel. 12 663 38 27,
e‑mail: natalia.lakomy@uj.edu.pl

Zatrudniania i wynagradzania w ramach przygotowywanych projektów:

Joanna Szwej,
tel. 12 663 38 92,
e‑mail: joanna.szwej@uj.edu.pl

Umowy konsorcjum:

Tomasz Guzik,
tel. 12 663 38 52,
e‑mail: tomasz.d.guzik@uj.edu.pl

Wdrożenie i komercjalizacja wyników badań w ramach projektu:

Gabriela Konopka-Cupiał,,
tel. 12 664 42 05,
e‑mail: gabriela.konopka-cupial@uj.edu.pl

Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Przedmiot programu:

Celem projektów zgłaszanych w konkursie powinno być przyczynienie się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa cyberprzestrzeni RP przez zwiększenie dostępności narzędzi sprzętowoprogramistycznych (z wyłączeniem rozwiązań takich jak platformy zarządzania cyfrową tożsamością).
Realizacja projektów ma przyczynić się do osiągnięcia celów szczegółowych programu, tj.: wdrożenia rozwiązań technologicznych ułatwiających współpracę i koordynację działań między różnymi domenami bezpieczeństwa cyberprzestrzeni ze szczególnym  względnieniem cyfrowej tożsamości oraz wdrożenia metod i technik identyfikacji i uwierzytelniania.

Warunki udziału w programie:

  • Składany projekt musi być zgodny z zakresem tematycznym, opisanym w załączniku nr 2 do Regulaminu konkursu.
  • Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie konsorcja jednostek naukowych i przedsiębiorstw (max. 5 podmiotowe), przy czym w skład konsorcjum wchodzą co najmniej dwie jednostki naukowe, albo co najmniej jedna jednostka naukowa i co najmniej jedno przedsiębiorstwo.
  • Liderem konsorcjum może być zarówno jednostka naukowa, jak i przedsiębiorca.
  • Zawarcie umowy konsorcjum musi nastąpić przed złożeniem wniosku.
  • Dofinansowanie jest przeznaczone dla projektów obejmujących FAZĘ A (badania przemysłowe, prace rozwojowe) i FAZĘ B (prace przedwdrożeniowe). Realizacja FAZY B powinna rozpocząć się po zakończeniu FAZY A.
  • Maksymalny okres realizacji projektu wynosi 36 miesięcy, przy czym realizacja FAZY B nie może trwać dłużej niż 18 miesięcy.
  • Wnioskodawca zobowiązany jest w terminie 3 lat od zakończenia realizacji projektu do wdrożenia wyników projektu.
  • Nie jest możliwe łączenie badań przemysłowych, prac rozwojowych ani prac przedwdrożeniowych w ramach tego samego zadania, rozumianego jako wydzielony fragment prac realizowanych w ramach projektu.

Warunki finansowe:

  • Minimalna wartość dofinansowania projektu wynosi 2 mln zł, maksymalna 20 mln zł.
  • Poziom dofinansowania dla jednostki naukowej wynosi 100% na realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych oraz 90% na realizację prac przedwdrożeniowych.
  • Koszty pośrednie są rozliczane ryczałtem i wynoszą 25% sumy kosztów bezpośrednich (nieuwzględniających podwykonawstwa).

Termin składania wniosków:

Nabór wniosków w NCBiR będzie trwał od 15 czerwca do 30 lipca 2020 r., do godziny 16:00.

Sposób składania wniosków:

Wnioski można składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego ZSUN/OSF (osf.opi.org.pl). System będzie aktywny od 15 czerwca do 30 lipca 2020 r., do godziny 16:00.
W związku z powyższym wniosek w formie elektronicznej należy wysłać dopiero po uzyskaniu akceptacji władz uczelni na ostatecznej wersji wniosku. Informacje o zatwierdzeniu wniosku przez władze UJ zostaną przekazane przez opiekuna konkursu w CAWP.

Regulacje wewnętrzne UJ:

Ze względu na zasady konkursu oraz zapisy w dotychczasowych umowach o dofinansowanie projektów stosowane przez NCBiR zakładające odpowiedzialność solidarną partnerów za realizację projektu, zobowiązuje Autorów/Kierowników projektów do wcześniejszego zgładzania chęci udziału w projekcie. Wstępne deklaracje udziału w projekcie wraz z informacją zawierającą tytuł projektu, planowany skład konsorcjum, zakres prac dla UJ oraz planowany budżet w tym części dla UJ, proszę zgłaszać mailowo na adres opiekuna konkursu w CAWP. Po ich analizie Władze UJ podejmą decyzję o aplikowaniu w konkursie.

Po uzyskaniu akceptacji dla planowanego projektu, zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych, proszę o przekazanie do CAWP:

  • do dnia 13 lipca 2020 r. do p. Tomasza Guzika, tel. 12 663 38 52, tomasz.d.guzik@uj.edu.pl:
    • projektu porozumienia – w przypadku gdy UJ pełni rolę partnera w projekcie i lider dysponuje własnym wzorem porozumienia,
    • wytycznych do porozumienia – w przypadku gdy UJ pełni rolę Lidera w projekcie, w celu przygotowania wzoru porozumienia dla konsorcjum;
  • do dnia 16 lipca 2020 r.:
    • Formularza zgłoszenia projektu badawczo-wdrożeniowego, stanowiącego załącznik nr 2b do ww. Regulaminu dostępnego na stronie: www.cawp.uj.edu.pl zakładka „Otwarte konkursy” lub „Zasady przygotowania projektów w UJ” (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF z podpisem kwalifikowanym, akceptacją mailem lub w formie skanu z odręcznymi podpisami) – wymagane podpisy: kierownik projektu oraz Dziekan Wydziału lub stosownie do specyfiki jednostki;
    • Formularza kwalifikowalności podatku VAT, stanowiącego załącznik nr 3 do ww. Regulaminu dostępnego na stronie:  ww.cawp.uj.edu.pl zakładka „Otwarte konkursy” lub „Zasady przygotowania projektów w UJ” (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF z podpisem kwalifikowanym, akceptacją mailem lub w formie skanu z odręcznym podpisem) – wymagany podpis kierownika projektu;
  • do dnia 20 lipca 2020 r. roboczej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CAWP) celem dokonania weryfikacji w zakresie zgodności z zasadami konkursu oraz pod względem formalnym i rachunkowym;
  • do dnia 24 lipca 2020 r. ostatecznej wersji wniosku (wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF z podpisem kwalifikowanym lub wersja papierowa z podpisami i równoczesnym przesłaniem na adres opiekuna projektu w CAWP ostatecznej wersji wniosku w postaci pliku PDF – wymagane podpisy: kierownik projektu oraz Dziekan Wydziału lub stosownie do specyfiki jednostki.

Więcej informacji:

Komunikat Rektora

Ogłoszenie o konkursie na stronie NCBiR