Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Breadcrumb Breadcrumb

Web Content Display Web Content Display

October 2019

20191007
Previous week
Next week

POWER 2.17 - "Skuteczny wymiar sprawiedliwości" [zakończony]

Date: 07.10.2019 - 28.10.2019
POWER 2.17 - "Skuteczny wymiar sprawiedliwości" [zakończony]

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło konkurs

Instytucja ogłaszająca:

Ministerstwo Sprawiedliwości

Cel konkursu:

Konkurs ma na celu wyłonienie do dofinansowania jednego projektu polegającego na zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkoleń dla pracowników sądów powszechnych:

  1. kadry orzeczniczej (sędziów, asesorów sądowych i referendarzy sądowych)
  2. urzędników i innych pracowników sądów powszechnych (pracowników sekretariatów sądów, biur obsługi interesanta, kadr i in.), którzy ze względu na charakter pracy wykonują swoje obowiązki z wykorzystaniem dokumentów w postaci elektronicznej lub narzędzi komunikacji elektronicznej (m. in. e-usług wymiaru sprawiedliwości).

Szkolenia realizowane w projekcie mają podnosić kompetencje w zakresie możliwości oraz zasad wykorzystania narzędzi komunikacji elektronicznej, w tym dokumentów elektronicznych i ich uwierzytelniania, w kontekście obowiązujących przepisów, istniejących rozwiązań wymiaru sprawiedliwości, w ramach których świadczone są e-usługi publiczne (np. Krajowy Rejestr Sądowy, systemów obsługi spraw w sądach oraz skrzynek ESP na ePUAP).

Termin składania wniosków:

Opiekun konkursu w CAWP:

Aneta Fausek,
tel. 12 663 38 07,
e‑mail: aneta.fausek@uj.edu.pl

od 7 października do 28 października 2019 r., do godz. 12.00

Sposób składania wniosków:

Wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej, na obowiązującym formularzu, za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych SOWA.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 100%. W ramach Konkursu nie przewidziano konieczności wniesienia wkładu własnego.

W Regulaminie Konkursu określone zostały następujące Kryteria Dostępu:

  1. Wnioskodawcą Projektu może być szkoła wyższa.
  2. Wnioskodawca posiada udokumentowane doświadczenie w realizacji co najmniej jednego szkolenia lub cyklu szkoleń z zakresu zasad oraz podstaw prawnych komunikacji elektronicznej, podpisu elektronicznego, elektronicznego zarządzania dokumentacją oraz wdrażania rozwiązań e-administracji w zakresie komunikacji elektronicznej dla łącznie min. 100 uczestników, przeprowadzonego w okresie 3 lat przed upływem terminu składania wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu.
  3. Wsparciem szkoleniowym w ramach projektu zostanie objętych łącznie min. 1 300  kadry orzeczniczej oraz urzędników i innych pracowników sądów powszechnych z co najmniej 200 sądów powszechnych.
  4. Okres realizacji projektu nie przekroczy 20  miesięcy, a projekt rozpoczyna się  nie później niż miesiąc od daty rozstrzygnięcia Konkursu. W Regulaminie wskazano, że Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 15.12.2019 roku.
  5. Zakres Projektu obejmie realizację minimum następujących działań
  • Opracowanie 2 programów szkoleń oraz materiałów szkoleniowych (obejmujących prezentację, skrypt szkoleniowy i materiały e-learningowe)
  • Uzyskanie akceptacji programów i materiałów szkoleniowych przez Instytucji Organizującej Konkurs,
  • Opracowanie regulaminu i planu rekrutacji uczestników, harmonogramu realizacji szkoleń oraz konsultację tych dokumentów z Instytucji Organizującej Konkurs,
  • Przeprowadzenie szkoleń w wymiarze 16 godzin szkoleniowych na uczestnika (2 dni, 1 godzina szkoleniowa = 45 minut) w grupach nie więcej niż 10 – osobowych,
  • Przeprowadzenie badania skuteczności zrealizowanych szkoleń oraz na jego podstawie przygotowanie propozycji ewentualnej zmiany programów szkoleń,
  • Udostępnienie materiałów szkoleniowych w postaci elektronicznej (e-learning) wszystkim sądom powszechnym.

   6. Program szkolenia obejmie część teoretyczną oraz warsztaty z wykorzystaniem komputerów. Zajęcia obejmą  co najmniej następujące bloki tematyczne:

  • dokumenty elektroniczne, ich uwierzytelnianie, elektroniczna komunikacja z obywatelem i zasady doręczania dokumentów elektronicznych, w tym w szczególności: poprawne stosowanie pojęć związanych z dokumentami i podpisami elektronicznymi, prawne skutki zastosowania podpisu elektronicznego, podpisywania dokumentów i weryfikacji poprawności podpisów,
  • zasady świadczenia e-usług przez podmioty publiczne (ze szczególnym uwzględnieniem sądów powszechnych), w celu poprawy efektywności i wzrostu jakości świadczenia tych usług oraz podniesienia świadomości w odniesieniu do usługowego wobec obywatela i przedsiębiorcy charakteru czynności administracyjnych w sądach powszechnych,
  • zasady i podstawa prawna komunikacji elektronicznej (w tym sposoby i zasady wnoszenia spraw do sądu w postaci elektronicznej) w ramach obecnie świadczonych e-usług wymiaru sprawiedliwości.

   7. Trenerami są osoby posiadające min. 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu zasad oraz podstaw prawnych komunikacji elektronicznej, podpisu elektronicznego, elektronicznego zarządzania dokumentacją oraz wdrażania rozwiązań e-administracji w zakresie komunikacji elektronicznej. Wymagane jest udokumentowanie przeprowadzenia co najmniej 3 szkoleń z tego zakresu w okresie ostatnich 2 lat od dnia złożenia wniosku o dofinansowanie.

Więcej informacji:

Portal Funduszy Europejskich