grudzień 2019

[komunikat] Mistrzowie dydaktyki - nabór wniosków [zakończony]

Data: 18.12.2019 - 15.06.2020
[komunikat] Mistrzowie dydaktyki - nabór wniosków [zakończony]

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) ogłosiło zaproszenie do składania ofert w ramach projektu pozakonkursowego o charakterze wdrożeniowym pt. „Mistrzowie dydaktyki” realizowanym w ramach Program Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Opiekun konkursu w CAWP:

Patrycja Dąbrowska,
tel. 12 663 38 40,
e‑mail: patrycja.dabrowska@uj.edu.pl

Instytucja ogłaszająca:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Opis konkursu:

Projektu adresowany jest nauczycieli akademickich, którzy będą uczestniczyć w 10-15 dniowych szkoleniach podczas wizyt studyjnych w wybranych europejskich uczelniach znajdujących się w pierwszej setce rankingu szanghajskiego (np. Uniwersytet w Groningen, Uniwersytet Aarhus, University College London). Następnie, nauczyciel zobowiązany będzie do wykorzystania nabytych kompetencji w czasie zajęć ze studentami, przez okres jednego semestru.

Proszę o zapoznanie się z informacjami związanymi z przygotowaniem wniosku:

• Projekt nie może trwać dłużej niż do 31 grudnia 2022 r., a prowadzone przez kadrę uczelni zajęcia z wykorzystaniem metody tutoringu do 31 grudnia 2023 r.
  • Do oferty (wniosku) należy załączyć imienną listę pracowników akademickich, którzy wezmą udział w wizytach studyjnych wraz z poświadczaniem znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej C1.
  • Kwota dofinansowania zależna jest od przewidywanej przez uczelnię liczby nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia z wykorzystaniem metody tutoringu, którzy wezmą udział w realizacji projektu.
  • Wysokość dofinansowanie dla wydatków kwalifikowane w projekcie wynosi 100%.
  • Koszty bezpośrednie projektu obejmują: koszty związane z dofinansowaniem wynagrodzeń nauczycieli akademickich za przeprowadzenie zajęć z wykorzystaniem metody tutoringu (przeprowadzonych w ramach normalnego toku studiów) w trakcie trwania projektu – maksymalna kwota dofinansowania za 1 godzinę zajęć (45 minut) wynosi 100,00 zł dla jednego nauczyciela akademickiego); oraz inne koszty np. środki na podróże kadry akademickiej związane z realizacją projektu w Polsce.
  • Wydatki związane ze spotkaniami przedwyjazdowymi oraz wizytami studyjnymi w zagranicznych uczelniach (koszt dojazdu na spotkania, koszt zakupu biletów lotniczych, noclegu, wyżywienia) nie będą ponoszone przez uczelnię.
  • Koszty pośrednie projektu nie mogą łącznie przekroczyć 3% rzeczywiście poniesionych kosztów bezpośrednich.

Termin składania wniosków:

Termin zamknięcia naboru w MNiSW upływa 31 marca 2020 r. (przedłużony do 15 czerwca 2020 r.)

Sposób składania wniosków:

Zgodnie z wymogami regulaminu konkursu, wniosek wraz z wymaganymi załącznikami składany jest
w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem elektronicznej platformy ePUAP lub e-nośnika.

Regulacje wewnętrzne UJ:

W związku z powyższym i zgodnie z Zarządzeniem nr 56 Rektora UJ z 11 lipca 2016 roku w sprawie: Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych jednostki UJ zainteresowane udziałem w konkursie proszę o złożenie w CAWP:

• do dnia 17 marca 2020 roku wydrukowanego i podpisanego Formularza zgłoszenia projektu edukacyjnego/innego oraz Formularza oceny kwalifikowalności VAT, stanowiących odpowiednio załączniki nr 2c i 3 do ww. Regulaminu, dostępnych na stronie www.cawp.uj.edu.pl zakładka „Projekty” --> „Dla wnioskujących” --> „Zasady przygotowania projektu w UJ”,
  • do dnia 20 marca 2020 roku roboczej wersji wniosku, wersja elektroniczna przesłana w postaci pliku PDF na adres opiekuna konkursu w CAWP lub poprzez dostęp do generatora wniosków,
  • do dnia 26 marca 2020 roku ostatecznej wersji wniosku wraz z wymaganymi załącznikami podpisanej przez autora/kierownika projektu oraz kierownika jednostki UJ (Dziekana Wydziału) w celu zatwierdzenia przez władze UJ.

MNiSW

Komunikat Rektora