październik 2018

Instytucja ogłaszająca:

Narodowe Centrum Nauki

Przedmiot konkursu:

Zakres merytoryczny wniosków powinien obejmować jeden lub kilka z następujących obszarów:

• Quantum communication,
  • Quantum simulation,
  • Quantum computation,
  • Quantum information sciences,
  • Quantum metrology sensing and imaging.

Do konkursu mogą przystępować konsorcja złożone z co najmniej 3 grup badawczych pochodzących z przynajmniej 3 różnych krajów biorących udział w konkursie QuantERA Call 2019: Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Dania, Francja, Grecja, Hiszpania, Izrael, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Turcja, Węgry, Włochy. Dodatkowo, Litwa, Bułgaria i Szwajcaria rozważają przystąpienie do konkursu. Ostateczne decyzje zostaną ogłoszone w kolejnych dniach.

Kryteria oceny projektów:

1. Excellence,
  2. Impact,
  3. Quality and efficiency of the implementation.

Sposób składania wniosków:

Koordynator konsorcjum opracowuje wniosek  (zgodnie z złączonymi poniżej wzorami, tzw. QuantERA short and full proposal) na podstawie części otrzymanych od poszczególnych partnerów. Następnie, wniosek jest składany drogą elektroniczną poprzez system ESS, który zostanie uruchomiony w drugiej połowie grudnia 2018r.

Wyszukiwanie partnerów

Sieć QuantERA uruchomiła narzędzie do poszukiwania partnerów do współpracy w ramach wspólnych projektów, przygotowywanych na konkurs QuantERA Call 2019. Aby przeglądać oferty i/lub zamieszczać własne propozycje współpracy, należy złożyć formularz rejestracyjny.

Termin składania wniosków:

18 lutego 2019 r.  do godz. 17.00 czasu lokalnego (konkurs jednoetapowy)

Regulacje wewnętrzne UJ:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 56  Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 11 lipca 2016 r. w sprawie Regulaminu postępowania w zakresie przygotowania i realizacji w UJ projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych, prosimy o złożenie w CAWP:

• do dnia 4 lutego formularza zgłoszenia projektu badawczego oraz formularza oceny kwalifikowalności podatku VAT,
  • do dnia 8 lutego roboczą wersję wniosku.

​Więcej informacji:

Formularz zgłoszenia projektu badawczego: WINDOWS, MAC, LINUX