Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

grudzień 2019

20191212
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

ERASMUS+ Sport (Akcja specjalna)

Data: 12.12.2019 - 02.04.2020
ERASMUS+ Sport (Akcja specjalna)

Komisja Europejska ogłosiła możliwość składania wniosków w programie

Instytucja ogłaszająca:

Komisja Europejska

Przedmiot konkursu:

Następujące działania mogą być realizowane w ramach tej akcji:

  1. Współpraca partnerska;
  2. Współpraca partnerska na mniejszą skale;
  3. Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe.

Opiekun konkursu w CAWP:

Agata Kozielska,
tel. 12 663 30 04,
e‑mail: agata.kozielska@uj.edu.pl

Projekty sportowe wspierane w ramach programu Erasmus+ powinny przyczyniać się do zwiększenia poziomu uczestnictwa w działalności sportowej, aktywności fizycznej i wolontariacie. Celami szczegółowymi są:

  • eliminowanie transgranicznych zagrożeń dla uczciwości w sporcie, takich jak doping, ustawianie wyników zawodów sportowych i przemoc, a także wszelkiego rodzaju nietolerancji i dyskryminacji;
  • promowanie i wspieranie dobrego zarządzania w sporcie i kariery dwutorowej sportowców;
  • promowanie wolontariatu w sporcie oraz włączenia społecznego, równych szans i podnoszenia świadomości znaczenia aktywności fizycznej poprawiającej zdrowie dzięki większemu udziałowi i równemu dostępowi do sportu dla wszystkich.

Współpraca partnerska daje możliwość opracowania, przeniesienia lub wdrożenia innowacyjnych rozwiązań w różnych dziedzinach związanych ze sportem i aktywnością fizyczną oraz angażowania się w intensywne działania upowszechniające i wykorzystujące wyniki istniejących lub nowo wytworzonych produktów lub innowacyjnych rozwiązań w różnych dziedzinach związanych ze sportem i aktywnością fizyczną. Współpraca partnerska ma charakter transnarodowy. Konsorcjum musi być utworzone przez co najmniej pięć organizacji z pięciu  różnych krajów programu. Maksymalne dofinansowanie projektu współpracy partnerskiej wynosi 400 000 EUR. Wysokość wkładu własnego nie została określona, poza wysokością kosztów  nadzwyczajnych, które są dofinansowane w 80 %. Czas trwania projektu: 12, 18, 24, 30 lub 36 miesięcy.

Współpraca partnerska na mniejszą skalę umożliwia rozwijanie i wzmacnianie sieci kontaktów, zwiększa ich zdolność do działania na poziomie transnarodowym, wymiany dobrych praktyk, konfrontowania pomysłów i metod w różnych dziedzinach związanych ze sportem i aktywnością fizyczną. We współpracy partnerskiej na mniejszą skalę powinien uczestniczyć co najmniej jeden lokalny lub regionalny klub sportowy.

W projekcie muszą wziąć udział co najmniej trzy organizacje z trzech różnych krajów programu. Maksymalne dofinansowanie projektu współpracy partnerskiej na mniejszą skalę wynosi 60 000 EUR. Wysokość wkładu własnego nie została określona, poza wysokością kosztów  nadzwyczajnych, które są dofinansowane w 80 %. Czas trwania projektu to:: 12, 18 lub 24 miesiące.

Termin składania wniosków do Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego w Brukseli:

2 kwietnia 2020 r. do godziny 17:00 czasu brukselskiego

Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe mają na celu wspieranie:

  • wolontariatu w sporcie;
  • włączenia społecznego poprzez sport;
  • równości płci w sporcie;
  • aktywności fizycznej wpływającej na poprawę stanu zdrowia;
  • realizacji działań  Europejskiego Tygodnia Sportu.

Wsparcie finansowe można otrzymać na:

  • europejskie imprezy sportowe organizowane w jednym kraju programu;
  • imprezy krajowe organizowane jednocześnie w kilku krajach programu przez organizacje lub władze publiczne działające w dziedzinie sportu.

Maksymalne dofinansowanie projektu w odniesieniu do niekomercyjnych europejskich imprez sportowych organizowanych podczas Europejskiego Tygodnia Sportu to 300 000 EUR, a poza nim - 500 000 EUR. Wysokość wkładu własnego nie została określona, poza wysokością kosztów  nadzwyczajnych, które są dofinansowane w 80 %. Czas trwania projektu: do roku (od przygotowania imprezy do działań następczych) w terminie między 1 listopada 2019 r. i 31 października 2020 r.

Termin składania wniosków do Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego w Brukseli:

2 kwietnia 2020 r. do godziny 17:00 czasu brukselskiego (przedłużona do 21 kwietnia 2020 r.)

Forma składania wniosków:

W ramach wszystkich otwartych konkursów koordynator projektu zobowiązany jest do wysłania w systemie elektronicznym odpowiedniego formularza aplikacyjnego (e-form) dostępnego na stronach:

Więcej informacji:

Komunikat Rektora

Zaproszenie do składania wniosków 2020 – EAC/A02/2019

Przewodnik po programie ERASMUS+